لیوسا
لیوسا

جایگاه پاسپورت کانادا در سال 2022

پاسپورت کانادا جایگاه هشتم خود را در رتبه بندی اسناد مسافرتی بین المللی حفظ کرد، و همچنان پاسپورت‌های سه کشور آسیایی در صدر این فهرست قرار دارند.

بر اساس آخرین گزارش شاخص گذرنامه توسط شرکت مشاوره مهاجرتی Henley & Partners مستقر در لندن، پاسپورت کانادا به صورت مشترک با پاسپورت‌‌های استرالیا، یونان، جمهوری چک و مالت در جایگاه هشتم قرار دارد.

پاسپورت کانادا در سال 2021 هم رتبه هشتم را در فهرست به دست آورد و در سال 2020 در جایگاه نهم قدرتمند‌ترین پاسپورت‌های جهان بود. بهترینن رتبه‌ای که تاکنون پاسپورت کانادایی توانسته کسب کند مربوط به سال 2014 است که در شاخص قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان، پاسپورت کانادایی در رتبه دوم فهرست قرار داشت.

از سال 2022، دارندگان پاسپورت کانادایی می‌توانند از 185 کشور بدون ویزا بازدید کنند. پاسپورت ژاپن در سال 2022 با ارزش‌ترین پاسپورت برای مسافران رتبه‌بندی شد و دارندگان آن می‌توانند بدون ویزا به 193 کشور دسترسی داشته باشند و پس از آن سنگاپور و کره جنوبی در رتبه دوم قرار دارند که دارندگان گذرنامه آنها می‌توانند بدون ویزا به 192 کشور سفر کنند.

سایر کشورهای با رتبه بالاتر عمدتاً شامل اعضای اتحادیه اروپا بودند که آلمان و اسپانیا در رتبه سوم و فنلاند، ایتالیا و لوکزامبورگ در رتبه چهارم قرار گرفتند. دانمارک، هلند و سوئد در رده پنجم قرار گرفتند.

بریتانیا و ایالات متحده هر دو یک پله سقوط کردند و به ترتیب در رده‌های ششم و هفتم قرار گرفتند، در حالی که افغانستان همچنان در انتهای فهرست باقی مانده است و شهروندان آن تنها می‌توانند بدون ویزا به 27 کشور سفر کنند.

پاسپورت ایران در تبه 102 در این فهرست قرار گرفت، دارندگان آن می‌توانند بدون ویزا به 43 کشور سفر کنند

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال پیام در واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ ایمیل
×
واتساپ
باز کردن بستن
پشتیبانی آنلاین
انتخاب واحد پولی